דם, ברזל, אנמיה – מה הקשר להריון?

לקראת הלידה, הגוף מגדיל את כמות הדם . למה? הגוף יודע שבלידה מאבדים דם, אז הוא מכין מראש הרבה, שאחר כך יוכל להתאושש בקלות. לאישה העומדת לפני לידה יש 6-8 ליטר דם. לאישה שאינה הרה יש 4-5 ליטר דם.

העליה בנפח הדם מורכבת גם מעליה בכמות נוזל הדם, וגם בכמות מרכיבי הדם, כדוריות, טסיות, וכולי. כדי לייצר את הכדוריות האדומות, דרוש לגוף המוגלובין. כדי ליצר המוגלובין, דרוש ברזל. מכיוון שלגוף אין מאגרי ברזל, יש צורך לטול תוסף תזונתי.

חשוב שיהיה מספיק המוגלובין בדם, כדי לספק חמצן גם לעובר המתפתח, וגם לך, האם, לשמירה על רמת עירנות, פעילות, ותפקוד טובה.

אני בתמימותי חשבתי שאם אוכל מזון עשיר בברזל זה יספיק, אבל התבדתי. אכלתי במשך 3 שבועות כמויות של בשר אדום שלא היו מביישות אף קרניבור רעב, ועדין – ההמוגלובין שלי היה נמוך… אז התחלתי ליטול תוסף. חברה המליצה לי על "פוריק הריון", והוא עשה את העבודה די ביעילות. הברזל התחיל לעלות שבוע אחרי שהתחלתי לקחת. אני לוקחת כדור אחד על קיבה ריקה, ואוכלת משהו אחרי חצי שעה. כדור נוסף אני נוטלת עם ארוחת הצהרים, שכוללת גם מזון עשיר בברזל.

כמויות הברזל שנכנסות לי לגוף בימים אלו הן לא כל כך הגיוניות. הצריכה היומית המומלצת של ברזל לאישה הרה היא בסביבות 35 מג ליום. בפועל אני נוטלת 2 כדורים של 100 מג ברזל ביום… תארו לעצמיכם כמה הגוף שלי לא מצליח לספוג… איפה אספני המתכות? יש הרבה ברזל כאן, אתם באים לקחת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *